Před každou cestou se poctivě připravujeme. Jak? V první řadě připravím itinerář, což jsem dělala i před dítětem. S prckem jsou ale přípravy na cestu trochu složitější a trvají delší dobu.

Zdraví na prvním místě

V první řadě konzultujeme cesty s naší dětskou doktorkou. Ta naše cestování plně podporuje. Říká nám, že si tím Max získává výbornou imunitu a bude z něj zdravej chlapák. Zároveň nám říká, že je cestování důležitý pro jeho rozvoj. Poznává nové vůně a chutě, to všechno rozvíjí mozek. V neposlední řadě je vzduch většinou všude lepší než u nás. Což můžu jako astmatik jedině potvrdit. Jednou nás před cestou skolila chřipka a teploty nám padly přesně dva dny před odletem. Doktorka udělala testy. Kluk byl úplně v pořádku. Řekla nám, že ona by s ním jela. Vyrazili jsme a z Valencie jsme jí poslali pohled.

Rituály

Jsme důslední v rituálech. Hlavně v těch večerních. Koupání každý den. Po koupání masáž a u ní pokaždé stejné básničky. Čistá plínka. Jeden díl In the night garden a spát. Funguje to všude. Ještě se nám nestalo, že by měl Maxouš někde problém spát. Otázkou je, jestli potřebuje ty rituály, nebo mu stačí být s náma. Tak jako tak rituály držíme.

Zvykat, zvykat, zvykat

Cestujeme s ním od mimina. To je hodně znát. Kdekoli si pronajmeme ubytování, není to pro něj problém. Všude je jako doma a změna prostředí mu nedělá žádné problémy. Občas nám připadá naštvanej, že je zpátky doma. To když se mu někde hodně líbí.

Kde bydlet

Pečlivě vybíráme ubytování. Většinou bydlíme přes AirBnB. Pronajímají se tu celé byty. Máme pak ten luxus, že si můžeme vařit a na rozdíl od hotelů máme vlastní ledničku. Stránky mají možnost výborných filtrů. Hledáme vždycky ubytování s pračkou. Pro nás je to naprostá nutnost, protože potřebujeme prát látkový plíny. Pokud používáte papírovky, máte o starost míň.

Těžko na cvičišti…

Plánujeme několik dní dopředu. Dva dny předem už přemýšlím, jaké plínky jak rychle schnou, abych jich Maxovi vzala co nejvíc. Obvykle beru dvě až tři noční plínky a zbytek klasických SIO (snap-in-one) plínek. Kdo látkuje, ví, jak rychle mu plínky schnou. Naplánujte si poslední praní tak, aby Vám stihly plínky uschnout. Já třeba poslední den před cestou dávám Maxovi jen AIO plínky, který vydrží cca dvě hodiny, na cestách jsou tedy na dlouhé chození na nic, ale doma je využije. A já pak mám na cestu ty, které stačí vyměnit po třech až čtyřech hodinách.

Zažít nudu, to vadí

Když nás čeká delší cesta letadlem, Maxe ráda překvapím novými stránkami v knížce (Quiet book). Díky tomu ho dokážeme v letadle zabavit delší dobu. Tak jako tak ale bereme na cestu hračky. Aspoň pár. Jednou jsme je nevzali a Max mě nenechal ani uvařit oběd, protože si musel pořád hrát s náma. Naštěstí i to má řešení. Hračky se dají nakupovat i na cestách. Takhle už jsme si dovezli sadu kyblíčku s bábovičkama, nafukovací kruh a dokonce i farmu s kravičkama, co se pasou u palem.

Pomohli vám naše tipy? Máte svoje vlastní? Podělte se o ně s námi v diskuzi pod článkem 🙂

Děkujeme za přečtení

Ahoj, jsme Bízovi a cestování s dítětem je sport, který provozujeme už Maxových šesti týdnů. Na cestování máme nejradši nové zážitky, které nám přinese a fakt, že nám rozšiřuje obzory. To samé chceme pro Maxe. Na cestách rádi fotíme a natáčíme. Inspirujte se našimi příběhy a tipy pro cestování s dětmi.

7 důvodů proč odebírat Newsletter