Tento článek je součásti seriálu: Nicaragua 2017

Články o tom, kolik nás stojí jaká cesta vás hodně zajímají. Kolik to stojí? je jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme. Proto jsme se rozhodli odhalit vám další rozpočet na cestu. Tentokrát do Nikaragui. Kolik stojí tři týdny v zemi ve Střední Americe? Kolik stojí letenky do Nikaragui? Na kolik vyjde ubytování v Leónu, nebo v Granadě? Kolik v Nikaragui stojí pronájem auta, kolik dáte za taxíky a kolik za jídlo? Pojďte si přečíst, kolik to stálo nás – tříčlennou rodinu na tři týdny.

Na místo, které jsme si tolik zamilovali, jsme původně vyrazili vlastně náhodou. Začalo to extrémně levnými letenkami z Amsterdamu do celé Střední Ameriky a skončilo to super dobrodružstvím, novými přátelstvími a novým pohledem na svět. Pokud přemýšlíte, jestli si můžete Nikaraguu dovolit taky, podívejte se, kolik stála nás.

Letenky

 • Praha – Amsterdam (zpáteční s KLM) – 8.836,- Kč za tři osoby (cena za osobu byla 2.946 za jednu zpáteční letenku a je to běžná cena, za kterou se z Prahy do Amsterdamu létá).
 • Amsterdam – Managua (zpáteční s Aero Mexico) – 13.302,-Kč za tři osoby (cena na osobu za letenku byla 2.289,- + 1.895,- letištní poplatky + 250 transakční poplatek) – a ano, je to poloviční cena za všechny tři, než se do této destinace běžně létá za jednu osobu, proto si přečtěte i náš článek jak hledáme a nacházíme levné letenky.
 • Celkem za letenky: 22.138,-

Ubytování

 • 30. 8. – 5. 9. – 6 nocí León v hostelu Surfing Turtles – soukromý pokoj, v hostelu byla kuchyňka i recepce, hostel byl v centru města, pár minut pěšky od katedrály – 120$ (tj 2.600,- Kč). Rezervováno přímo přes stránky hostelu.
 • 5. 9. – 9. 9. – 4 noci v Granadě v koloniálním Guest house Miss Margrits, soukromý pokoj s výhledem, k dispozici bazén, kuchyň, parkovací místo a recepce, v centru města, pár minut pěšky od Central Parku – 5.773,- Kč. Rezervováno přes Airbnb.
 • 9. 9. – 14. 9. – 5 nocí v domě na stromě u Paula na pláži playa Marsella – vlastní pokoj s balkonem přímo na pláži, k dispozici kuchyň. Všechno trošku větší punk, ale dobrodružstvím se meze nekladou 6.969,-Kč. Rezervováno přes Airbnb.
 • 14. 9. – 17. 9. – 3 noci zpět v nádherném koloniálním guest house Miss Margrits – 150$ (tj 3.250,-Kč)
 • Celkem za ubytování: 18.592,-

Náklady na místě

 • Auto jsme si pronajali celkem na méně než 6 dnů a zaplatili jsme za něj cca 3.000,- včetně benzínu.
 • Z letiště do Leonu (102km) jsme jeli taxíkem za 70 dolarů
 • Z Leonu do Granady jsme jeli taxíkem za 90 dolarů, během cesty se s námi řidič zastavil v Leonu Viejo a zašli jsme i na oběd, celková cesta 166km.
 • Do San Juan del Sur jsme jeli autem, které jsme si pronajali, na místě ho vrátili a jeli taxíkem na playa Marsella – ten nás stál 10 dolarů za cestu. Vzdálenost 20km a z toho na půlce cesty neexistovala silnice a řidič musel přebrodit řeku, ve které je krokodýl.
 • Tj za taxíky jsme dali celkem 180 dolarů – tj cca 3.900,-Kč.
 • Další náklady na místě byly za jídlo v restauracích a nákupy. Dohromady jsme neutratili víc než 300 dolarů, protože to je přesně tolik, kolik jsme si v dolarech na místo dovezli (plus na místě vybrali z bankomatu). – tj. 6.500,- za tři týdny (z toho jsme jedli každý den v restauracích a dělali si nákupy na místě + platili vstupy do katedrál, do národních parků i celodenní vstupy do Laguna de Apoyo).

Celkem nás tedy tři týdny v Nikaragui vyšli na 54.000,- Kč pro všechny tři včetně ubytování, letenek, veškerého jídla, všech vstupů, pronájmu dvou aut a několika dlouhých a náročných cest taxíkem.

A pokud zrovna nějaké letenky hledáte, můžete to zkusit na Letušce.

Děkujeme za přečtení

Ahoj, jsme Bízovi a cestování s dítětem je sport, který provozujeme už Maxových šesti týdnů. Na cestování máme nejradši nové zážitky, které nám přinese a fakt, že nám rozšiřuje obzory. To samé chceme pro Maxe. Na cestách rádi fotíme a natáčíme. Inspirujte se našimi příběhy a tipy pro cestování s dětmi.

7 důvodů proč odebírat Newsletter