Krátký únik z reality šedivého Česka se hodí nám všem. Teď k němu bude o to víc příležitostí, protože před sebou máme několik prodloužených víkendů a každý z nich se dá využít na krátký útěk do zahraničí. Díky cenám nízkonákladových leteckých společností za letenky nás takový výlet nemusí přijít ani draho. Kam tedy s dětmi na prodloužený víkend vyrazit mimo ČR?

Španělsko – Alicante

Nová přímá linka Ryanair z Pardubic do Alicante k tomu přímo vybízí. Vyrazit můžete přímo do Alicante, nebo využijte tipů z našeho road tripu a prozkoumejte menší městečka v jeho okolí. V Alicante prozkoumejte historické centrum, vezměte děti do přístavu, nebo na pláž. Pláž je tu plná prolézaček, klouzaček a houpaček a pokud si vaše děti tyto radosti užívají, budete na pláži pravděpodobně trávit celé dny. Cena ubytování v Alicante je o něco vyšší než v jiných městech ve Španělsku (Alicante je dokonce na ubytování dražší, než Valencie) – průměrně zde za tříhvězdičkový hotel dáte okolo 1.300,- kč, Airbnb se dá najít od 1.000,- za celý byt.

Portugalsko – Algarve

Pokud si pro svou krátkou dovolenou vyberete Algarve, čekají vás zlaté pláže, okouzlující městečka a fascinující útesy. Letadlem doletíte do Fara, tady můžete zůstat, nebo si půjčit auto a využít ho jako startovací bod ve své cestě po portugalském pobřeží. Každé městečko má své kouzlo a my se zamilovali do Lagosu, ve kterém jsme v prosinci strávili týden. Do Fara se můžete dostat právě s Ryanair z blízké Wroclavi.

Francie – Bordeaux

První místo na seznamu, které není u moře. Má ale svou neopakovatelnou atmosféru. Cvrkot v Bordeaux si užijete i s dětmi. Do Bordeaux se dostanete z Prahy s Voloteou. Na místě nevynechte vodní zrcadlo – Miroir d´Eau na Place de la Bourse. Projděte si nádherné zahrady Jardin Public, kde můžete krmit kachny a vozit děti na oblíbeném carouselu. Navštívit musíte i místní trhy Marché des capucins. Ubytujte se v centru města, i tady se pohybuje cena ubytování okolo 1000 za noc a doporučujeme využít nějaký z nádherných bytů nabízených na Airbnb (my jsme bydleli třeba přímo na náměstí Place Meynard u baziliky Saint-Michel).

Španělsko – Valencie

Valencie na tomhle seznamu nesmí chybět. Doporučujeme ji rozhodně navštívit na víc, než prodloužený víkend. Pokud ale víc nemáte a chcete navštívit jedno z nejlepších (možná nejlepší) měst v Evropě, neváhejte. Do Valencie létá z Prahy například Ryanair. Z Vídně sem doletíte s Eurowings. Valencie má přímo na letišti metro, kterým se už dopravíte kamkoli po městě. Ubytovat se můžete v blízkosti přístavu, pláže (čtvrť Malva Rosa) nebo v centru kdekoli podél parku, ve Valencii budete mít všechno na dosah ruky (a tam kde nedojdete pěšky, doveze vás metro). S dětmi je povinnost navštívit Oceanographic – největší akvárium v Evropě a muzeum, které můžete nakoupit zároveň v jedné vstupence. Další den si můžete půjčit kolo a vyrazit do parku – nezapomeňte se zastavit u Gulivera a trošku si ošoupat kalhoty. Nezapomenutelné jsou tu i pláže plné dětských koutků a když už jste ve Valencii, ochutnejte i místní Paellu.

Anglie – Londýn

Pokud vám nevadí občas trochu deště a počasí pod mrakem a nechystáte se s dětmi prchat na písčité pláže Portugalska či Španělska, vyrazit můžete do kouzelného Londýna. Aktivit pro rodiny s dětmi je tu tolik, že vás spolehlivě zabaví na celý víkend – děti vezměte do přírodovědného muzea, kde si prohlídnou dinosaury a vyzkouší zemětřesení. Vyrazte s nimi do mnoha parků, které může Londýn nabídnout – nezapomeňte navštívit fontánu na památku princezny Diany v Hyde parku, nebo sochu Petera Pana. Určitě si užijete i jen procházky podél břehu řeky Temže, nebo návštěvu London Dungeon či muzeum voskových figurín. Do Londýna léta na Stansted Ryanair ze všech letišť v České Republice, ze Stanstedu jezdí vlak do centra Londýna. Ubytování v Londýně je dražší, hledat můžete proto na Airbnb (a využít slevu na první rezervaci při registraci přes náš odkaz)

Wales – Cardiff

Městská dovolená je přesně pro vás, lákají vás muzea a památky, ale Londýn se vám zdá moc rušný a drahý? Jsme v tom s vámi a proto jsme si na našich cestách hodně oblíbili Cardiff. Hlavní město Walesu, které nabízí nádherné parky, fantastická muzea (vyzkoušejte určitě Cardiff museum a Natural history museum), hrad v centru města, historické uličky, přístav a pro fanoušky seriálu Doctor Who je tu ten největší bonbonek – Muzeum Doctora Who poblíž BBC studií. Do Cardiffu doporučujeme vyrazit letecky z Prahy nebo Wroclavi – Ryanair létá do blízkého Bristolu, odkud se autobusem dopravíte do centra Cardiffu. Ceny ubytování (i všeho ostatního) tu jsou mnohem dostupnější než v Londýně a všechna muzea (mimo Doctora Who) jsou zadarmo. Když vám zbyde čas, vyražte prozkoumat i okolní venkov (tipy najdete v našem článku o Walesu).

Už víte, kam vyrazíte na prodloužený víkend s dětmi vy?

Děkujeme za přečtení

Ahoj, jsme Bízovi a cestování s dítětem je sport, který provozujeme už Maxových šesti týdnů. Na cestování máme nejradši nové zážitky, které nám přinese a fakt, že nám rozšiřuje obzory. To samé chceme pro Maxe. Na cestách rádi fotíme a natáčíme. Inspirujte se našimi příběhy a tipy pro cestování s dětmi.

7 důvodů proč odebírat Newsletter