Tento článek je součásti seriálu: Nicaragua 2017

Před cestou do Nikaragui jsme se snažili najít místa, na která se podívat. Ne na všechny doporučené jsme se dostali, ale i tak jsem toho viděli a zažili dost. Níže najdete seznam TOP 8 věci, které byste neměli v Nikaragui vynechat.

León

Krásné město plné univerzit, barevných domů a pomalovaných zdí plných vzpomínek na revoluci. Nachází se tu největší katedrála ve Střední Americe, kde najdete zajímavé umělecké malby. Určitě se běžte podívat na střechu katedrály, ocitnete se najednou v jiném světě – střecha natřená na bílo v kontrastu s modrou oblohou si nás získala. Výhledy na město jsou odtud bezkonkurenční. Projděte si ale i místní trhy, které jsou více než dva bloky velké. Za vyzkoušení stačí mnohé místní jídelny a jídlo, které zakoupíte na ulici. Najíte se tu velmi dobře a velmi levně.

Playa Roca

Nedaleko Leónu najdete Las Penitas, kde jsou krásné pláže. My jsme se na doporučení místních vydali na Playa Roca a měli pravdu. Bylo to tam fajn. Den jsme strávili ve stínu restaurace na pláži, pozorovali vlny a surfaře a procházeli se po pláži. Pokud nemáte pronajaté auto, taxík z Leónu vás sem doveze za 12 dolarů.

Granada

Nejstarší koloniální město ve Střední Americe. Pokud byste měli na Nikaraguu jen jeden den, tohle město určitě nevynechejte. Projděte se po nákupní třídě od central parku až k jezeru. Prohlédněte si různobarevné domky s ozdobnými dveřmi. Vylezte na střechu katedrály v centru města. Nebo vyrazte k Xativa parku a podívejte se, jak místní hrají fotbal před kostelem a místo branek mají lavice právě z kostela. Atmosféra je podmanivá a okolí nádherné, které stojí za prozkoumání. Doporučit můžeme i projížďku kočárem s koňmi, cenu za hodinovou projížďku s výkladem o historii a současnosti Granady usmlouváte na 9 dolarů a je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak město poznat.

Laguna de Apoyo

Oáza klidu. Jinak se to ani nazvat nedá. Jezero v kráteru bývalé sopky obklopené džunglí. Nesmí se zde jezdit na motorových člunech (na ničem, co má motor obecně) a stavět nové stavby. Díky tomu je zde klid a příroda všude. Člověk má pocit, že nikdo jiný není. Usadit se můžete jako my v Laguna Beach Clubu a k dokonalému výhledu na jezero a okolní sopky si dejte náš oblíbený Laguna Breeze (koktejl s mangem, pomerančem, grepem v dokonalé kombinaci se zmrzlinou jsme tu popíjeli pravidelně).

Masaya Volcano

Stále aktivní sopka nedaleko Granady. Jeden Kanaďan, co v Nikaragui bydlí nám řekl, že na sopku jezdí jednou za půl roku, aby si připomenul, jak malej vlastně člověk je. A tím vystihl všechno. Vidět a zažít aktivní sopku po setmění je životní zážitek, který se nedá ani nafotit, ani natočit, ale jedině zažít.

Mombacho Volcano

Již neaktivní sopka blízko Granady, na které se nachází národní park. Jedná se o deštný prales s úžasnou neskutečně zelenou florou. A nejspíš i faunou, ale tu jsme naštěstí neviděli, jelikož se jedná o větší počet jedovatých a nebezpečných druhů hadů a zvířat. Je lepší držet se vyznačených cest.

TIP: Na vrchol sopky se nechte vyvézt. Ušetříte hromadu času a energie, kterou budete potřebovat 🙂

San Juan del Sur

Párty místo. Město jako takové nás zas tak nezaujalo, ale v jeho těsné blízkosti se nachází nádherné pláže na surfování. Takže město využijte jako výchozí bod pro prozkoumávání těchto pláží. Bez auta s pohonem 4×4 se moc daleko mimo město nedostanete, pokud ho nemáte, taxík to jistí.

Jídlo

Jídlo v Nikaragui je naprostá pecka. Vše je čerstvé, eko, bio, organic a podobně. Oni to tam ani jinak dělat neumí. Základem jejich jídel je rýže, kuřecí maso, banány (platains) a fazole. Doporučujeme jídelny v Leónu, kde jich je velké množství a velmi levně a kvalitně se najíte.

Děkujeme za přečtení

Ahoj, jsme Bízovi a cestování s dítětem je sport, který provozujeme už Maxových šesti týdnů. Na cestování máme nejradši nové zážitky, které nám přinese a fakt, že nám rozšiřuje obzory. To samé chceme pro Maxe. Na cestách rádi fotíme a natáčíme. Inspirujte se našimi příběhy a tipy pro cestování s dětmi.

7 důvodů proč odebírat Newsletter