Jsme o tom přesvědčení. Proč? Ve Valencii jsme byli několikrát a při každé naší návštěvě se do ní zamilujeme víc a víc. Čím je Max větší, tím nám Valencie víc přirůstá k srdci. Jak to? Co je na tom městu tak výjimenčného? Čtěte, proč je Valencie možná nejlepší město v Evropě pro cestování s dětmi.

Základní info:

  • Kdy jsme tam byli naposled: leden 2018
  • Počasí: 15 – 18 stupnů. Ráno chladněji. Nejtepleji mezi 13 a 16h
  • Kolik bylo Maxovi: 2 roky a 9 měsíců

Je libo moře?

Na začátku května se tu ohřeje moře a to vydrží teplé až do začátku listopadu. Pláže tu jsou čisté a obrovské. Pokud jsou vaše děti vodní živly jako ten náš, tohle je jedna z věcí, které na Valencii rozhodně oceníte. Písek, který tu na plážích je, je navíc přesně ten, který potřebujete pro dokonalé bábovičky. To dokazuje i výstavka hradů a soch z písku podél promenády na začátku pláže, které můžete obdivovat. Moře ale znamená nejen písečné pláže, ale taky přístav plný lodí. Velké i malé, vezměte manžela a syna do přístavu a mají zábavu na hodiny.

Všechno, na co si vzpomenete

Valencie je třetí největší město Španělska a hlavní město Valencijského společenství. Je tu proto všechno, na co si vzpomenete. Hromada obchodů všech cenových kategorií, spousta supermarketů, výborně řešená hromadná doprava (Valencie má i metro), plus samozřejmostí jsou tu dětská hřiště pro děti všech věkových kategorií od batolat po teenagery. Nezapomeňte vyrazit do parku Turia na Gulivera – sochy konstruované jako dětský park s hromadou klouzaček a prolézaček, užijete si to celá rodina. Vezměte si kalhoty, které můžete na klouzačkách prodřít.

Ve Valencii je i Oceanographic – největší akvárium v Evropě, které jsme ocenili při naší poslední návštěvě, když byly Maxovi necelé tři roky. Několik budov plných akvárií, kde najdete několik druhů zřaloků, želv, mrože, tučňáky, ale i krokodýli. Návštěvu můžete završit delfíní šou, která se koná pravidelně třikrát denně. My jsme tu strávili víc než tři hodiny a nechtělo se nám pryč. Další zastávka byla ale muzeum hned vedle, kam jsme se taky těšili. Muzeum je chytře udělané a zajímavé i pro děti – nejen, že se můžou povozit na dinosaurech a obdivovat pár jejich soch v životní velikosti, naprostá většina výstav je dělaná tak, že si můžete vše na místě vyzkoušet – od hry na neviditelný hudební nástroj, po vytváření blesků. Mají toho tady tolik, že samotné tyhle dvě atrakce nás bezpečně zabavily na celý den. A to jsme vyrazili brzo ráno.

Bonbony lítají vzduchem

Dobře, tohle není pravidlem každý den. ALE! Oslava tří králů je tu velká věc. Tři králové totiž nosí ve Španělsku dětem dárky a celá akce znamená hromadu oslav v ulicích (nejen ve Valencii, ale větší město = víc bonbónů). Když jsme vyrazili na tříkrálové oslavy do ulic, nestačili jsme se divit – ulice se zavřely autům, aby po nich mohli projít kapely a po nich tři králové (kteří přijeli na lodi, hustý!). Ulice obklopené lidmi a tři králové do davu vyhazují bonbony a další dobroty. I když se o ně vyloženě neperete, určitě něco přistane v rukou i vám. My takhle ulovili několik bonbonů, které vzduchem jen lítali.

Nádherné historické centrum města

Kromě toho, že Valencie má fantastický park, krásné pláže, super přístav a hromadu dětských hřišť, má jako bonus ještě nádherné historické centrum, do kterého se budete rádi vracet a jen tak si zabloudit do uliček. Jestli jsou nejlepší historické trhy, uličky kolem katedrály, nebo býčí aréna proměněná do musea necháme na každém z vás. Jedno je ale fakt. Valencie stojí za každou minutu i den, který v ní strávíte a ani týden nemusí být dost. Rozhodně ne pro nás.

Děkujeme za přečtení

Ahoj, jsme Bízovi a cestování s dítětem je sport, který provozujeme už Maxových šesti týdnů. Na cestování máme nejradši nové zážitky, které nám přinese a fakt, že nám rozšiřuje obzory. To samé chceme pro Maxe. Na cestách rádi fotíme a natáčíme. Inspirujte se našimi příběhy a tipy pro cestování s dětmi.

7 důvodů proč odebírat Newsletter